Show we francuskim La Flèche (Projekt BBEDC, Erasmus+)

Projekt BBEDC (Boundary Breaking European Dance Connection, Erasmus+ 2017-2020) na półmetku! Pierwsza połowa działań projektowych miała swoje zwieńczenie w postaci międzynarodowego występu scenicznego we francuskim La Flèche. Tancerzami byli uczniowie z 5. krajów partnerskich, tj. Polski, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Polska i Hiszpania prezentowały szeroko pojęty taniec współczesny, pozostałe kraje – breakdance. Całe wydarzenie odbiło się szerokim echem w mieście jak i w okolicy. Uczniowie odnieśli wielki sukces po wielu trudach i pracy włożonej w przygotowanie choreografii, ale było warto! Występ został nagrodzony stojącą owacją przez 600 osób, które były naszą widownią! Zważywszy na fakt, że większość uczniów występujących na scenie nie miało wcześniej nic wspólnego z tańcem i przygotowani zostali do występu przez naszych choreografów w ciągu zaledwie kilku miesięcy, musimy odczytywać to za NIESAMOWITE OSIĄGNIECIE! Przypomnę tylko, że wśród występujących mieliśmy także uczniów z niepełnosprawnościami ruchowymi i/lub intelektualnymi. Poza występem uczniowie mieli okazję spędzić tydzień we wspólnym gronie ucząc się siebie nawzajem, rozmawiając, słuchając, doświadczając wielu istotnych wrażeń. To wszystko nazywa się właśnie WŁĄCZANIEM/INTEGRACJĄ!
Zaznaczmy również, że wszelkie zdjęcia i nagrania (wywiady, codzienna dokumentacja wydarzeń, montaż, reżyseria) wykonuje nasz uczeń PIOTR FLANTZ.

Obszerna dokumentacja fotograficzna – poniżej, ale zachęcam Państwa zwłaszcza do obejrzenia całości SHOW (poniżej w linku)! Polscy uczniowie od ok.38.minuty 🙂

Wkrótce relacja filmowa z całego pobytu!

BBEDC SHOW (FRANCJA)

Facebook
Librus