WOLONTARIAT

Rok szkolny 2015/2016


 

 • AKCJA ”ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI”
  W dniach 25 – 26 września br. nasz Wolontariat weźmie udział w akcji pt. „Zbiórka Żywności” dla Banku Żywnośći.
  Zgłoszenia udziału w akcji przyjmuje pani M.Małecka.

Rok szkolny 2014/2015


 

 • FUNDACJA ”SZKOŁA POD ŻAGLAMI”
  Głównym celem Fundacji ”Szkoła pod Żaglami” jest realizacja projektu ”Dookoła Świata za Pomocną Dłoń”, który krzewiąc wśród młodzieży ideę wolontariatu, nagradza najlepszych uczestnictwem w rejsie oceanicznym. Wychowanie w duchu odpowiedzialności rozpoczyna się na długo przed postawieniem żagli. Trzeba się otworzyć najpierw na drugiego człowieka, aby podołać wyzwaniom wyprawy, dlatego warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w eliminacjach do rejsu jest udokumentowana praca w wolontariacie.

  << SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
  << WYMOGI REKRUTACYJNE

 • AKCJA ”OŁÓWEK DLA AFRYKI”
  Do końca lutego br. trwa akcja „Ołówek dla Afryki” organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Każdy ołówek, długopis i kredka są na wagę złota. Nam zalegają w szufladach i torebkach, im są potrzebne, nie muszą być nowe. Jeden ołówek potrafi zdziałać więcej niż nam się wydaje. Akcja organizowana jest po raz drugi, pięć lat temu zebrano cztery tony przyborów.

  << Szczegółowe informacje o akcji.

 • DZIELNICOWE ŚWIĘTO WOLONTARIATU
  Informujemy, że jesteśmy współorganizatorem obchodówDzielnicowego Święta Wolontariusza – Wolontariat z Ochotą. Tegoroczne Dzielnicowe Święto Wolontariusza będziemy obchodzili 4 grudnia br. w Akademii Pedagogiki Specjalnej, ul. Szczęśliwicka 40.

  << Nagrodzeni Wolontariusze.
  << Galeria zdjęć.

 • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
  W dniach 28 – 30 listopada br. nasz Wolontariat przeprowadzi akcję pt. „Świąteczna Zbiórka Żywności” na terenie Carrefour Reduta.

  << Wolontariuszami byli … .
  << Galeria zdjęć.
  << Wyniki ŚZŻ 2014

 • AKCJA FUNDACJI ”KAWAŁEK NIEBA”
  Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałęk nieba” zaprasza wolontariuszy w najbliższy weekend (8-9.XI) na zbiórkę żywności. Akcja zostanie przeprowadzona w Warszawie na ul. Złotej 64/66 w sklepie MarcPol.

  << ZGŁOSZENIE udziału w akcji.

 • KONKURS NA NAJLEPSZEGO WOLONTARIUSZA ROKU
  Zwyczajem lat minionych przystępujemy do KONKURSU NA NAJLEPSZEGO WOLONTARIUSZA ROKU 2014.
  Zgłoszenia kandydatów z uzasadnieniem wyboru należy przesyłać do pani Małeckiej za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS do dnia 15 listopada.
  Finał będzie miał miejsce na Dzielnicowym Święcie Wolontariusza.
 • AKCJA „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”
  INFO O STYPENDIACH.
  Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji. Program stypendialny Fundacji polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Obecnie programem stypendialnym objętych jest 2500 stypendystów. Fundacja towarzyszy stypendystom nie tylko w formie pomocy materialnej, ale również przez formację. Organizuje dla stypendystów obozy wakacyjne i językowe.

  << Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
  << Info o programie stypendialnym.

 • AKCJA „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM” (3-4.X.2014)W Polsce wciąż ponad 160 tysięcy dzieci w wieku szkolnym patrzy codziennie na pusty talerzyk, cierpiąc z powodu niedożywienia, aż 360 tys. maluchów nie odżywia się w sposób niezbędny do ich prawidłowego rozwoju. Skutkuje to problemami ze zdrowiem m.in.: obniżeniem odporności organizmu, większą łamliwością kości, problemami z zębami, osłabieniem, apatią oraz problemami z koncentracją, nauką i kontaktami z rówieśnikami. Najbardziej wymowny jest jednak smutek w oczach dziecka, na który lekarstwem może być choćby jeden ciepły posiłek dziennie.
  Biorąc udział w akcji Podziel się Posiłkiem, w Carrefour Reduta w dniach 3-4.X.2014, organizowanej przez Bank Żywności SOS w Warszawie razem z Danone, mogliśmy sie przekonać jak wielkim szczęściem jest pomoc najmłodszym.

  << Wolontariuszami byli …
  << Zobacz zdjęcia z akcji…
  << Warszawskie szkoły biorące udział w akcji.

Rok szkolny 2013/2014


 

 • JUBILEUSZOWE DZIELNICOWE ŚWIĘTO WOLONTARIUSZA

  Wolontariusze to „armia pokoju” – Błogosławiony Jan Paweł II.

  Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ od 1986 roku 5 grudniaobchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
  W naszej dzielnicy 9 grudnia br. obchodziliśmy w Hotelu Sobieskim Jubileusz Dzielnicowego Święta Wolontariusza.
  Najlepsi Wolontariusze otrzymali podziękowania (za trud, czas i umiejętności na rzecz osób potrzebujących) od Burmistrza Dzielnicy Ochota Maurycego Wojciecha Komorowskiego, od Naczelnika Wydziału Kultury Kingi Wiśniewskiej, od Dyrektora szkoły Magdaleny Wierzyńskiej.

  << Nagrodzeni Wolontariusze

 • DZIELNICOWE ŚWIĘTO WOLONTARIATU
  Informujemy, że jesteśmy współorganizatorem obchodówDzielnicowego Święta Wolontariusza – Wolontariat z Ochotą. W tym roku mija 10 lat naszego wspólnego świętowania. Tegoroczne Dzielnicowe Święto Wolontariusza będziemy obchodzili9 grudnia w Hotelu Sobieskim.
  Pani Małecka, jako szkolny koordynator Wolontariatu w Gim 16 zaprasza wolontariuszy do współtworzenia tej uroczystości.
 • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
  W dniach 29, 30 listopada i 1 grudnia br. nasz Wolontariat przeprowadził akcję pt. „Świąteczna Zbiórka Żywności” na terenie Carrefour Reduta.
  Celem akcji było zebranie jak największej ilości żywności, która w okresie przedświątecznym trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców Warszawy.

  << Wolontariuszami byli …
  << Galeria zdjęć.

 • AKCJA dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (13.X.2013)Dnia 13.10.2012r. w Kościele NMP Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej 20 w Warszawie zostła przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

  << Wolontariuszami byli …

 • KONKURS „Mikołajkowa Akcja Pomocy Afryce”
  Istnieje w Polsce piękny zwyczaj, że o okazji świętego Mikołaja, świąt, urodzin, imienin czy walentynek obdarowujemy się prezentami. Spraw niespodziankę swojemu koledze czy koleżance w Rwandzie i zamiast kupować batona przekaż 2 zł na prenumeratę albo wez udział w konkursie.
  INFORMACJE ULOTKA KONKURS
 • SZKOLNA AKCJA „Podziel się posiłkiem”
  Mając na względzie dobro dzieci z naszej szkoły, w dniach od 7-14 października zostanie przeprowadzona dla nich zbiórka żywności. Produkty trwałe (tj. olej, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki, dania gotowe, …) należy przynosić do pracowni p. Małeckiej.
  Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli o podzielenie się darem serca. Z góry dziekujemy!!!
 • KONKURS NA NAJLEPSZEGO WOLONTARIUSZA
  KONKURS odbędzie się w dwóch kategoriach:
  1) bezinteresowna służba dla dobra drugiego człowieka
  2) krzewienie kultury osobistej i patriotycznej wśród rówieśników
  W tym roku można nominować NAJLEPSZYCH WOLONTARIUSZY ROKU 2013 do Nagrody Burmistrza, Naczelnika Wydziału Kultury i Dyrektora szkoły.
  Kandydatury z uzasadnieniem należy zgłaszać do 31 października do szkolnego opiekuna Wolontariatu.
 • AKCJA „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM” (4-5.X.2013)Biorąc udział w akcji Podziel się Posiłkiem, w Carrefour Reduta w dniach 4-5.X.2013, organizowanej przez Bank Żywności SOS w Warszawie razem z Danone, mogliśmy sie przekonać jak wielkim szczęściem jest pomoc najmłodszym.

  << Wolontariuszami byli …

 • AKCJA „Podziel się posiłkiem”
  „Dwa szczęścia są na świecie,
  jedno małe – być szczęśliwym.
  Drugie wielkie – uszczęśliwiać innych.”
  mawiał Julian Tuwim.

  Już wkrótce sami będziecie mogli się przekonać, jak wielkim szczęściem jest pomoc najmłodszym – wystarczy wziąć udział w naszej akcji „Podziel się Posiłkiem” przeprowadzanej w Carrefour Reduta w dniach 4-5 października br. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcj. Zgłoszenia u p. Małeckiej, odprawa dn. 26 września br. w s.60 na 8-lek.

 • AKCJA „Bilet do Stacji Życie”

  Wolontariusze z Gimnazjum nr 16 kupili za 72 euro „Bilet do Stacji Życie”. Poznaj szczegóły:

 • AKCJA „Czary mary okulary”

  Uczniowie Gimnazjum nr 16 otrzymali podziękowanie:

Rok szkolny 2012/2013

  • WYRÓŻNIENI WOLONTARIUSZE W 2012/2013

   Zobacz listę wyróżnionych.

  • ABY INNI MIELI ŚWIĘTA (20.12.2012r.)
   Serdeczne słowa podziękowania za pomoc w przygotowaniu i roznoszeniu Świątecznych paczek składa Caritas parafialna następującym Wolontariuszom:
   1. Krzysztofowi Wojciechowskiemu
   2. Patrykowi Badurzyńskiemu
   3. Konradowi Mirowskiemu
   4. Przemkowi Sobolowi
   5. Grzegorzowi Cebulowi
  • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
   Jak co roku nasze Gimnazjum uczestniczy w świątecznej Zbiórce Żywności. W tym roku też zadeklarowaliśmy naszą pomoc przy zbiórce żywności w dniach 7, 8, 9 grudnia w Carrfour Reduta.Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji. Mariola Małecka

   Zobacz www.bzsos.pl/historia-szz

  • RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIĘTA WOLONTARIUSZA – 5.XII.2012
   LISTA UCZESTNIKÓW. FILMIK. ZDJĘCIA.
  • DZIELNICOWE ŚWIĘTO WOLONTARIUSZA
   Kochani Wolontariusze! W tym roku Dzielnicowe Święto Wolontariusza będziemy obchodzili 5 grudnia w MDK-u na ul. Rokosowskiej 11. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy i nie tylko. Mariola Małecka

   Podziękowanie dla Wolontariuszki.
   Zobacz listę wyróżnionych.

  • Akcja dla Fundacji
   „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”

 

Dnia 14.10.2012r. w Kościele NMP Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej 20 w Warszawie zostła przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia Jana Pawła II (dla uzdolnionej młodzieży o niskim statusie społecznym).

<< Zobacz listę wolontariuszy

 • AKCJA „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM” (28-29.09.2012r.)

  „Dwa szczęścia są na świecie,
  Jedno małe – być szczęśliwym.
  Drugie wielkie – uszczęśliwiać innych.”

  mawiał Julian Tuwim

  Biorąc udział w akcji Podziel się Posiłkiem, w Carrefour Reduta w dniach 28-29.09.2012, organizowanej przez Bank Żywności SOS w Warszawie razem z Danone, mogliśmy sie przekonać jak wielkim szczęściem jest pomoc najmłodszym.

  << Wolontariuszami byli …

Rok szkolny 2011/2012


 

 • WYRÓŻNIENI WOLONTARIUSZE NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO

  Na koniec roku szkolnego 2011/2012 wybrano najlepszych wolontariuszy.
  GRATULUJEMY !!!

  << Wśród nich …

 • KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

  W miesiącu czerwcu klasy trzecie gimnazjalne sprawdzały swoją wiedzę religijną za pomocą Konkursu Wiedzy Biblijnej.
  Najlepszymi okazali się: Rafał Barański, Przemek Sobol, Marcin Ćwik, Adrianna Skiba, Mateusz Gugała, Marta Pawul, Jan Jarosławski, Mikołaj Gugała, Tomasz Żabelski, Marcin Politowski.
  GRATULUJEMY!!!

 • Akcja świąteczna – JAJO

  Zbiórka jaj zamiast żywności przynosi wiele radości i niezapomnianych przeżyć …

 • GIMNAZJALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  Wzorem lat ubiegłych nasi gimnazjaliści uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach gimnazjalnych. Tegoroczne rekolekcje poprowadził dla nas ks. Rafał Jankowski kapłan parafii NMP Królowej Świata w Warszawie. Przez trzy dni ładowaliśmy nasze akumulatory duchowe./p>

 • PACZKA ŚWIĄTECZNA – CARITAS

  Aby inni mieli święta

 • NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

  << Tytuł najlepszych wolontariuszy otrzymali …

 • ŚWIĘTO WOLONTARIUSZA

  W tym roku Dzielnicowe Święto Wolontariusza obchodziliśmy dnia 7 grudniana 2012 r w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

  << Z podziękowań cieszyli się…

 • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

  W dniach od 2 – 4.12.2011r.w Hipermarkiecie Carrefour Reduta Wolontariusze z Gimnazjum nr 16 uczestniczyli w XIV Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Fundację Bank Żywności SOS.

  << W akcji uczestniczyli …

 • Akcja dla Fundacji „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”

  Jak co roku w Dniu Papieskim uczestniczyliśmy w akcji zorganizowanej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku wypadła ona w sam dzień wyboru papieża 16.10.2010r. Zbieraliśmy fundusze przy Kościele NMP Królowej Świata, ul. Opaczewska 20 w Warszawie. Zebrane pieniądze zasiliły fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych polskich rodzin.

  << Zobowiązań podjeli się …

 • PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

  W miesiącu rozpoczynającym rok szkolny każdy chętnie bierze udział w zbiórce żywności, która zasila szkolne stołówki i jadłodajnie.

  << W dniach 23 – 24 września my też tam byliśmy…

Rok szkolny 2010/2011

  • NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

 

Na koniec grudnia 2010r. wybrano najlepszych wolontariuszy
roku 2010.
GRATULUJEMY !!!

<< Tytuł najlepszych wolontariuszy otrzymali …

  • PACZKA ŚWIĄTECZNA – CARITAS

 

Serdecznie dziękujemy absoelwentom i uczniom naszego Gimnazjum: Kamilowi Kłosek (LO);Bartoszowi Hendrych (LO); Jackowi Bęczkowskiemu (3e); Aleksandrze Bednarczyk (3e); Marcinowi Kostrzewie (3e) i Sylwi Lichocie (3e), którzy 19 grudnia 2010r. przygotowywali paczki świąteczne dla Caritas.

  • ŚWIĘTO WOLONTARIUSZA

 

7.12.2010 r. (wtorek):
w godz. 17.00 – 20.00 odbył się Ochocki Dzień Wolontariatu

<< Podziękowania otrzymali …
<< Zobacz zdjęcia w galerii

  • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

W dniach 3.12-5.12.2010r.,w centrum handlowym E.Leclerc Jutrzenka, wolontariusze z naszego gimnazjum uczestniczyli
w XIII Światecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Fundację „Bank Żywności SOS”

<< W akcji udział wzieli …
<< Zobacz zdjęcia w galerii

  • KONKURS EDUKACYJNY O …

 

W naszym Gimnazjum w I półroczu roku szkolnego 2010/2011
został przeprowadzony etap szkolny Konkursu Edukacyjnego
o Wyszyńskim
.
Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 18 uczniów kl. II i III, a do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 9 uczniów naszej szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

<< Zobacz listę uczestników poszczególnych etapów

  • Akcja dla Fundacji
   „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”

 

Dnia 10.10.2010r. w Kościele NMP Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej 20 w Warszawie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży o niskim statusie społecznym.

<< Zobacz listę wolontariuszy

  • PRACA WOLONTARYSTYCZNA

 

Uczniowie naszego Gimnazjum podjeli się pracy wolontarystycznej na rzecz społeczności lokalnej.
Jeżeli potrzebujesz pomocy, to zgłoś się m.in. do:
Jakuba Sudeckiego (3b); Sebastiana Komorowskiego (3b) Michała Skulskiego (3b); Macieja Rozuma (3b); Jacka Bęczkowskiego (3e); Marcina Kostrzewy (3e); Szymona Pacieja (3e); Aleksandry Jurczak (3e); Aleksandry Muzal (3e); Małgorzaty Krężel (3e); Piotra Popławskiego (3e); Darii Najhajt (3e).

Rok szkolny 2009/2010


 

 

 • AKCJA JAJO 2010!

 

Informujemy, że już niedługo rusza kolejna „Akcja JAJO!”.

<< Informacje o akcji
<< Grafik akcji

Informujemy, że jak co roku „Akcji JAJO!” będzie towarzyszył Piknik
z Jajem, który odbędzie się w Niedzielę Palmową na Dziedzińcu ASP,
w godzinach 11- 16.

<< Bank Żywności SOS informuje

 

 • AKCJA ZAJĄCZEK 2010!

 

Informujemy, że dn. 23 marca 2010r. została przeprowadzona„Akcja Zajączek!” .

<< W akcji udział wzieli …

  • PODZIEKOWANIA OD FUNDACJI
   „BANK ŻYWNOŚĆI SOS”

 

Informujemy, że otrzymaliśmy podziekowania dla Grona Pedagogicznego i uczniów od Fundacji „Bank Żywności SOS” za wkład, zaangażowanie i pomoc w czasie przygotowań i przeprowadzania XII Świątecznej Zbiórki Żywności w Warszawie.

<< Otrzymane podziękowania
<< Prowadzone akcje i wolontariusze

  • ŚWIĘTO WOLONTARIUSZA

 

7.12.2009 r. (poniedziałek):
w godz. 17.00 – 20.00 odbył się Ochocki Dzień Wolontariatu
W trakcie uroczystości:
a) zostały wręczone nagrody Burmistrza Dzielnicy i Dyrektorów Szkół dla najbardziej zasłużonych wolontariuszy;
b) odbyły się warsztaty zorganizowane przez poszczególne szkoły z dzielnicy.
Ponadto dla uczestników uroczystości przygotowano poczęstunek w szkolnej kawiarence.

<< zobacz zdjęcia w galerii

  • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W BLUE CITY

 

W dniach 4.12-6.12.2009r.,w centrum handlowym Blue City, wolontariusze z naszego gimnazjum uczestniczyli
w XII Światecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Fundację „Bank Żywności SOS”